Než se rozhodnete začít hubnout, připravte si startovní pozici podle psychoterapeuta Raffaela Morelliho.

Najděte si nový koníček

Zapřemýšlejte, co vás v mládí nebo dětství bavilo, nebo co jste vždycky chtěli dělat, ale neměli jste čas nebo odvahu. Zkuste to, ať vám to přijde sebevíc hloupé nebo iufantilní.

Najděte své spokojené já

Prolistujte si staré album a najděte fotku, na které se sobě opravdu líbíte. Kde vypadáte dobře a máte váhu, jaké znovu chcete dosáhnout. Snímek dejte někam, kde ho často uvidíte. Bude na vás podvědomě působit.

Obklopte se věcmi, které se vám líbí

Kupte si a noste oblečení, ve kterém se sobě líbíte. Udělejte si radost a dopřejte si hezké věci, po kterých toužíte.

Myslete na sebe

Alespoň třikrát denně udělejte něco jen pro sebe. Ze začátku může být těžké zjistit, co vlastně chcete a na co máte náladu. Můžete mít třeba výčitky vůči partnerovi nebo dětem. Postupem času si ale zvyknete víc pečovat o své potřeby. Buďte víc egoista a nemějte z toho výčitky.

Dělejte jen to, co chcete

Přestaňte se podřizovat přání jiných. Nechce se vám na oběd s tchýní? Zůstaňte doma. Máte kamarádku, která vás deprimuje neustálým stěžováním? Řekněte jí to, nebo s ní omezte kontakt.

Obklopte se přáteli, se kterými je vám dobře. Život je krátký, nemá smysl trávit ho věcmi, které nás nebaví.

Přestaňte se hodnotit podle měřítek jiných

Nebuďte na sebe tak přísní. Perfektní není nikdo. Dovolte si být excentričtí, nikomu se nepodobat a nesnažit se za každou cenu být jako ostatní.

Čas začít je teď

Nic neodkládejte. Na nic nečekejte. Dnes je stejně vhodná příležitost začít hubnout jako kdykoliv jindy. Život si můžete začít užívat hned, ne až budete hubenější. A na začátku se nebojte, dnes přece nemusíte změnit svůj život, ale jen si udělat radost.