Proč otestovat svůj mikrobiom?

 • Problémy s trávením
  Nerovnováha vašich střevních bakterií může způsobit různé potíže, jako je průjem, zácpa, plynatost nebo nadýmání.
 • Obecné zdraví
  70% vašeho imunitního systému se nachází ve střevech. Nerovnováha střevních bakterií může mít za následek špatnou imunitu.
 • Zdraví kůže
  Stav vašeho mikrobiomu se odráží na vzhledu pokožky. Nerovnováha ve střevních bakteriích byla v nedávných studiích spojena s psoriázou, rozaceou, atopickou dermatitidou a akné.
 • Duševní zdraví
  90% našeho hormonu štěstí serotoninu se produkuje ve střevech. To, co se děje ve vašich střevech, ovlivňuje vaši náladu, koncentraci a může být dokonce příčinou deprese.
 • Kolísání váhy
  Některé bakterie podporují vaše zdraví, jiné naopak. Totéž platí pro boj s nadváhou. Existují bakterie, které jsou schopny si z jídla vytáhnout více energie, než bychom chtěli.
  Jaké bakterie máte v břiše Vy?

Jak probíhá analýza střevního mikrobiomu

 • Na Vaši adresu Vám zašleme KIT k odebrání vzorku (vše probíhá v pohodlí Vašeho domova, není potřeba nikam jezdit)
 • Následně si balíček u Vás doma vyzvedne kurýr, který Váš vzorek doručí do laboratoře BIOVIS v Německu
 • Výsledky jsou hotové zhruba za 3 týdny
 • Jakmile výsledky dorazí k nám, začneme pro Vás připravovat interpretaci, kde se dozvíte, v jakém stavu se nachází Váš mikrobiom a obdržíte různá doporučení, jak mikrobiom podpořit, resp. “uzdravit”

Cena

Ceny najdete na straně Ceník


Víc o střevním mikrobiomu

Mikrobiom je souhrnné označení pro mikrobiální osídlení lidského těla. Jedná se o soubor bakterií, kvasinek, hub, virů a protozoí vyskytující se na lidském těle a v něm. Odhaduje se, že se jedná asi o 100 bilionů organismů, jejichž genetická informace převyšuje tu lidskou asi 150x. Střevní mikrobiom (střevní mikroflóra) je tvořen mikroorganismy sídlícími v lidském střevě a představuje nejvýznamnější část mikrobioty o hmotnosti 1 – 2 kg. Kromě trávení se podílí na vývoji imunitního systému a zasahuje do mnoha tělesných funkcí. Diverzita mikrobiomu hraje roli u obezity, zánětlivých, nádorových, metabolických a psychických onemocnění. Má vliv na alergie, autoimunitní i kardiovaskulární onemocnění. Mikrobiom se dědí (existuje vztah mikrobiomu s naším genotypem) a je dále ovlivňován řadou faktorů – typem porodu (císařský řez vs. přirozený porod), kojením, stravou, prostředím.
Střevní mikrobiom je snadno narušitelný, nejvýznamnější negativní vliv je u antibiotické léčby, rovnováhu poškozuje nezdravá strava, stres, kouření, přemíra čistoty, chemické látky (herbcidy, pesticidy) a některé léky.


Chcete podpořit své zdraví?
Objednejte se na analýzu střevního mikrobiomu u lékařky s dlouholetou praxí.